Klícka pro léčbu varoázy Langstroth 2/3

Skvělá pomůcka pro léčbu varoázy bez chemie
Obsahuje 1x klícku se dvířky, 1x rámek Langstroth 2/3
Materiál: polypropylen s tepelnou odolností do 100°C
Atestace pro styk s potravinami a zdravotní nezávadnosti

Zaklíckováním matky na rámek  - Vyžaduje tuhle speciální klícku na rámek a bezpodmínečné dodržení přesné časové posloupnosti z obrázku níže. Matce omezíme pohyb a kladení pouze na několik námi přesně určených rámků. Jelikož celý cyklus trvá déle než je cyklus vylíhnutí včel, budeme mít v pozdější fázi zakladeny pouze ty rámky, na kterých byla zaklíckována matka a tím získáme naprostou kontrolu nad tím, na jakých rámcích může Varoáza být. Roztoči Varoázy napadají pouze zakladené buňky, tudíž při dodržení časového harmonogramu můžeme docílit až 97% účinnosti.

Postup:

1.den vložíme zaklíckovaný rámek A do včelstva, 9.den z rámku A sundáme klícku a vložíme nový rámek B a tento zaklíckujeme. 18.den vyjmene rámek A ze včelstva a zničíme, z rámku B sundáme klícku a tu dáme na nový rámek C, 27.den vyjmeme rámek B ze včelstva, zničíme jej a z rámku C sundáme klícku, 36.den pak vyjmeme rámek C a též jej zničíme. Nyní bysme měli mít zlikvidováno minimálně 97% Varoázy bez použití jakékoliv chemie.

Jak zabránit obnovení Varoázy:

Abysme znovu nezamořili včelstvo roztoči Varoázy je třeba na napadených rámcích Varoázu zničit. Nejúčinnějším způsobem je rámky po vytažení z úlu umístit na 48 hodin do mrazáku a následně rámky očistit nebo celé rámky zničit úplně podle toho jak uznáte za vhodné.

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)