včelařská prodejna
 Kontakt
Doležalův med
  Polizy 9
  50327   Lhota pod Libčany
  +420 774 153 490
  +420 605 222 286
 
 Události
 Dopravu zajišťuje
GLS
Košík:je prázdný
bez DPH:0.00,- Kč
s DPH:0.00,- Kč
Včelařský areál, kurzy pro včelaře, medobraní
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Kudy z nudy

Kurzy, semináře a školení pro včelaře v roce 2018

Od začátku března až po konce října pořádáme Včelařské kurzy a školení pro začínající ale i pokročilé včelaře.

Kurzy jsou prováděny ve skutečných termínech, kdy je potřeba daného úkonu ve včelstvu v závislosti na průběhu počasí. Proto není možné dlouhodobě přesný termín stanovit. Níže jsou uvedeny měsíce jednotlivých kurzů a přesný datum bude upřesněn dva týdny předem na stránkách www.dolezaluvmed.cz Případně můžete napsat požadavek o zasílaní informací o kurzech na email: dolezaluv.med@gmail.com


Kurzy jsou půldenní a probíhají na včelařské farmě Doležalův med v Polizých o víkendech v dopoledních i odpoledních hodinách, v celkovém rozsahu 4 hodin. Cena za kurz je 300Kč.
 

Včelařské kurzy v roce 2018:
 

1. Jarní prohlídka a rozvoj včelstev (Na kurzu se naučíte: kontrola síly včelstva, zdravotního stavu, určení množství zásob, kontrola a posouzení stavu matky a plodu. Řešení nedostatků a jejich náprava )
Kurz již proběh.  
 

2. Rozšiřování včelstev, přidávání medníků. ( Naučíte se kdy rozšířit včelstvo, jak uspořádat plodiště a medník)
Kurz již proběh.  3. Tvorba oddělků a přidávání matek. ( V tomto kurzu se naučíte kdy je vhodné vytvořit ze včelstva oddělek a jak ho uspořádat. Naučíte se jak nejlépe přidat matku a jak se o něho dále starat ) v omezené míře je možné si po tomto kurzu oddělky po nabitých zkušenostech odvézt.
Kurz již proběh.  

4. Vytáčení medu – medobraní pro včelaře ( V tomto tématu se budeme zabývat určením vhodné doby vytáčení, naučíte se odebírat včelám plásty s medem, naučíte se odvíčkovávat, vytáčet a čeřit med. Naučíte se určovat zralost medu a jak se vyvarovat chybám v určování zralosti medu. Dále jeho zpracování a uchování.
Kurz již proběh.  
 

5. Chov matek. ( V tomto kurzu se naučíte jak vybrat plemenný materiál, přelarvování, příprava včelstva na chov, zužitkování a značení matek ) Pro ty kteří si nevěří, že by tento kurz zvládli, tak máme připravenou novinku a to JAK SI VYCHOVÁ MATKU KAŽDÝ. A to i při námitce ,, já na to nevidím´
Kurz již proběh.  
 

6. Léčení a zazimování včelstev. Tento kurz je jeden z nejdůležitějších a naučíte se mimo jiné, Jak, kdy a čím úspěšně léčit včely. Kdy a jak uspořádat plodiště na zimu. Naučíte se jak a čím dodat zimní zásoby. Jak je důležité tyto úkony včas načasovat pro vytvoření silných včelstev na příští rok.
Kurz již proběh.  


7. Včelí produkty a jejich zpracování. (Propolis, rouskový pyl, perga, vosk a základy výroby medoviny)
Kurz již proběh.  
 


I když se témata kurzů opakují, tak každý rok se snažíme témata zdokonalovat a přidávat nové poznatky ve včelaření. Při všech kurzech mimo posledního probíhá vedle teorie také praktická část v našem včelíně. Kde se také naučíte jak s včelami manipulovat aby včely zůstali klidné. I když doporučujeme si sebou vzít vlastní ochranné pomůcky, tak u nás uvidíte, že je nebudete ani potřebovat. Před a po každém kurzu zodpovíme otázky na vaše dotazy a můžete si u nás nakoupit v naší prodejně v Polizých.


Pokud by jste si rádi předem rezervovali místo na kurzu napište nám, který kurz Vás zaujal na email adresu: dolezaluv.med@gmail.com