Tekutý včelařský oblek
Profi včelařské oblečení
Varroa Controller, léčení
Včelařský areál, kurzy pro včelaře, medobraní

Přírodní síla včelích produktů

Včelí produkty jsou přírodní produkty,které získáváme od včel a jsou velice vzácným zbožím, které člověk využíval odedávna.
Nejdříve je získával od divoce žijících včelstev, později se začal učit včelařit. Proč? Právě kvůli včelím produktům. Hlavní význam včel je ale jiný - opylovací činnost. V minulosti byly všechny včelí produkty široce využívány, s rozvojem moderní medicíny a syntetických léčiv se jaksi zapomnělo na staré a osvědčené potraviny či léčiva, které nám nabízí sama příroda a síla v ní.

"Zdraví máme je jedno,“ pravil klasik. A měl pravdu. Naše zdraví je v dnešní době nepřetržitě vystavováno nástrahám běžného světa, stresovým situacím i bezprostřední konfrontaci s vědomě i nevědomě nemocnými jedinci. Přesto péči o svoje tělo nepřikládáme patřičnou důležitost a svými stravovacími návyky svůj stav mnohdy negativně ovlivňujeme. Lidstvo prahnoucí po lepším zdravotním stavu je ochotné utrácet za nefunkční a zastaralé léky obrovské sumy, přitom cesta k lepším zdraví vede jinudy. Jak se bránit? Existuje nějaká účinná prevence na zvýšení obranyschopnosti organismu? Jsou na trhu doplňky stravy, které nejsou vyhozenými penězi?
Jedná se osvědčené potraviny či léčiva, které nám nabízí sama příroda a síla v ní. Mezí ně patŕí právé přírodní včelí produkty. Mezi které patří taky med. Med patří do kategorie tzv. superpotravin. (Co jsou to superpotraviny? Jedná se o přírodní látky s vysokým nutričním obsahem příznivě ovlivňující naše zdraví.) Věděli jste, že med je jediná potravina, která obsahuje všechny látky potřebné k udržení života, včetně enzymů, vitamínů, minerálů a vody. 

 
Jaké jsou včelí produkty:
- Med
-
Pyl
- Propolis
- Vosk

- Mateří kašička
- Včelí jed 

Včelí produkty jsou přírodní produkty: Med, pyl, propolis a vosk si můžete zakoupit na naši včelařské prodejně nebo Vám ji rádi zašleme na objednávku k Vám domů.
Objednávky přijímáme na email adresu: dolezaluv.med@gmail.com nebo telefonicky 605 222 286 

Med

Med

Med patří do kategorie tzv. superpotravin. (Co jsou to superpotraviny? Jedná se o přírodní látky s vysokým nutričním obsahem příznivě ovlivňující naše zdraví.) Věděli jste, že med je jediná potravina, která obsahuje všechny látky potřebné k udržení života, včetně enzymů, vitamínů, minerálů a vody. Med je asi nejstarším produktem, získávaným od včel.

zobrazit celý článek...

Pyl

Pyl

Pyl slouží k rozmnožovaní rostlin, na to aby se pyl dostal z rostliny na rostlinu (hmyzomylné rostliny)potřebuje rostlina opylovatele. Rostlina produkuje více pylu než je nezbytně potřeba pro opylení z důvodu lákadla pro opylovatele. Včela přelétává z květu na květ a na její chlupaté tělo se nachytá pyl. Za letu jej včela nohami otírá a formuje do rousek na zadním páru nohou. Aby vytvořila jeden pár rousků musí včela obletět přibližně 80 květů. Vždy navštěvuje květy téhož druhu rostlin - díky tomu je opyluje tím správným pylem. Podle barvy rousků lze určit, kterou rostlinu včela navštěvovala.
zobrazit celý článek...

Propolis surový

Propolis surový

Název propolis vznikl z řeckých slov „pro – před“ a „polis – město“. Po spojení těchto slov si můžeme představit, že se jedná o předměstí nebo a jakousi představu, která má bránit nepovolaným, aby vstoupili do včelího města. Propolis je složen hlavně z pryskyřic a včelího vosku. Jedná se o přírodní antibiotikum.
zobrazit celý článek...

Propolisová tinktura

Propolisová tinktura

Propolisová tinktura: dokonale desinfikuje ( přírodní antibiotikum) , ničí nebo omezuje růst některých bakterií, virů, plísní. Lokálně tlumí bolest. Podporuje obranyschopnost organismu. Propolisová tinktura je podpůrný prostředek k dezinfekci dutiny ústní (afty, koutky) a kůže, při nachlazení a virových onemocnění horních cest dýchacích
zobrazit celý článek...