"Váha přes kabel" se dobře hodí na včelnici nebo do včelínu, kam si docházíte, anebo pro úly v blízkosti domu až do 500 m. Po příchodu ke včelám přímo na místě nebo přes kabel v pohodlí domova si v počítači nebo telefonu prohlédnete grafy hmotnosti a teploty a získáte tak okamžitý přehled o snůšce a zásobách v úlu. Výdrž baterie má minimálně na 10 let provozu

Vyrobena je z nerezu a má elektroniku ochráněnu tak, aby mohla být celoročně a dlouhodobě umístěna pod úlem
ve venkovním prostředí.

Váha pracuje zcela automaticky, interval měření lze nastavit od 1 do 24 hodin. Nastavení parametrů váhy se provádí po připojení pomocí kabelu.

Vyrobena je z nerezu a má elektroniku ochráněnu tak, aby mohla být celoročně a dlouhodobě umístěna pod úlem ve venkovním prostředí.

Připojením přídavných vah si můžete vážení kdykoliv rozšířit i na další úly na stanovišti. Jako přídavnou váhu lze použít buď další "váhu přes kabel" anebo i "váhu na dálku", ve kterých jen zastavíte provádění automatického záznamu a necháte je tak pracovat v pasivním režimu přídavné váhy.  Celkem tak může být na stanovišti připojeno kabely k jedné společné elektronice až 29 vah a to do vzdálenosti až 500 m.

Vážit můžete i na více stanovištích současně, přičemž se všechny průběhy hodnot hmotnosti a teploty soustředí na společném grafu, kde je můžete srovnávat. Kombinovat můžete i různá stanoviště, kdy na některých máte umístěnu "Váhu přes kabel" a na jiných "Váhu na dálku".

Váha má schopnost zapamatovat si hodnotu hmotnosti v daný okamžik, kterou jí můžete kdykoliv nastavit, a proto může ukazovat přímo hodnotu pouze "proměnné hmotnosti", pokud se rozhodnete ji tímto způsobem používat. Proměnná hmotnost představuje zejména glycidové zásoby, pyl a vlastní včelstvo. Váha tak vlastně sama automaticky odečítá neměnnou hmotnost vlastního úlu, která nás při chovu včel nezajímá.

K počítači se připojuje pomocí USB adaptéru, k mobilu/tabletu pomocí USB adaptéru a na něm nasazené OTG redukce. USB adaptér a zvolená varianta OTG redukce jsou obsaženy v balení váhy.

Chcete-li používat mobil/tablet, musí podporovat funkci označovanou OTG (nebo USB-host) a pro připojení do jeho konektoru musíte použít správnou OTG redukci. Většina současných tabletů funkci OTG podporuje, u mobilů to tak automatické není a je třeba to vyzkoušet nebo dohledat v dokumentaci konkrétního přístroje či na Internetu. V současné době je v mobilech/tabletech nejčastější konektor "Micro USB" (nesymetrický, lichoběžníkového tvaru), v poslední době se ale stále častěji objevuje novější konektor "USB-C" (symetrický, se zaoblenými kraji).

Váha se dodává částečně rozložená na několik předem sestavených hlavních dílů, které se jen finálně sestaví podle jednoduchého montážního návodu. K sestavení dolního rámu, pák a horního rámu jsou pro utažení šroubů zapotřebí 2 imbusové klíče, které jsou součástí dodávky, a stranový otevřený klíč velikosti 10 pro utažení 2 matic. Na závěr se dolní a horní rám vzájemně spojí natažením 4 pružin, pomocí běžných kleští např. kombinačních. Pro lepší představu a jako vodítko je dobré se předem podívat na fotografie sestavené váhy.


Možnost zapisovat data již po 1h nebo 2h,3h,4h,6h,8h,12h,24h dle Vašich preferencí. 
Možnosti výstupu dat: txt. - lze lehce převést do xls. 


Každou váhu si můžete kdykoliv nastavit tak, aby přímo udávala tzv. "čistou hmotnost", pokud se sami
rozhodnete ji tímto způsobem nastavit a používat. Za čistou hmotnost lze považovat zejména glycidové zásoby,
pyl a vlastní včelstvo. Váha tak vlastně sama automaticky odečítá neměnnou hmotnost vlastního úlu, která nás
při chovu včel nezajímá.


Příslušenství: uživatelská příručka, 2 kusy roznášecích latí 74 x 25 x 500 mm, USB kabel délky 1.8 m, CD s
programem
Příklady použití a rozměrové náčrtky naleznete zde: Úlová váha PAYA (odkaz na informační text)

Parametry:
- Rozměry Šířka: nastavitelná 420 až 540 mm  /  Výška 75 mm / Hloubka 460 mm
- Hmotnost:  4,2 kg
- Pracovní prostředí:-30 až +40 st. C, maximální relativní vlhkost 99%
- Minimální přírůstek hmotnosti: 0,1 kg
- Maximální váživost a nosnost: do 200 kg

- Krytí elektroniky IP65
- Počet vah připojitelných k 1 společné elektronice na stanovišti: maximálně 31
- Kabely pro připojení vah: délka maximálně 500 m, konektory USB-A
- Provozní výdrž baterie: 10 let (orientační, předpokládaná hodnota, stanovená na základě údajů výrobce baterie)
- Připojení k počítači kabelem: USB-2.0

Max. délka propojovacích kabelů: 500 m

Max. počet propojených vah 29

Potřebné vlastnosti počítače Windows od 7 výše, zásuvka USB-A (USB-2.0)

Forma dodávky: částečně rozložená, montáž z několika předem sestavených hlavních dílů

Příslušenství:  Návod k použití, USB adaptér, OTG redukce dle výběru, CD s programem

K váze lze doplnit grafickou aplikaci  / vizualizaci dat v grafech. Možnost stažení zde

https://www.apisdigital.cz/Aplikace-pro-mobil-tablet-a9_3.htm

Instalace aplikace:

Přímo v mobilu/tabletu ťukněte na výše uvedený název aplikace "ApisDigital-vX.YY.apk", potvrďte otevření staženého souboru a dále postupujte podle zobrazovaných pokynů k instalaci.

Anebo na staženou a někde v mobilu/tabletu již uloženou aplikaci ťukněte a následně postupujete podle zobrazovaných pokynů k instalaci.

Návod k použití aplikace je obsažen přímo v aplikaci.

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)