krátky popis banneru
včelařská prodejna
 Kontakt
Doležalův med
  Polizy 9
  50327   Lhota pod Libčany
  +420 774 153 490
  +420 605 222 286
 

QR code
KONTAKT
Tekutý včelařský oblek
Profi včelařské oblečení
Varroa Controller, léčení
Včelařský areál, kurzy pro včelaře, medobraní

Stavba prodejny a medárny a včelařského areálu DOLEŽALŮV MED

Vše začalo myšlenkou med vyrobený s láskou aneb kousek slunce na Vašem talíři, ale kde med správně skladovat a vyrobit ? V naší stodole. Původní prostory stodoly neodpovídali požadavkům kvality a čistoty prostředí pro výrobu a skladovaní  medu. Proto jsme se v červnu 2012 pustli do vyklízení a renovace stodoly. Když byla stodola vyklizená, začalo se zdít! Začátkem jara 2013 jsou postaveny 2 místnosti, které budou sloužit jako včelařská prodejna a medárna.

A je tady jaro a my máme postavené prostory pro prodejnu a medárnu. Ještě nás čeká: opravit střechu, vybetonovat celou stodolu, nová vrata a úprava bočního vchodu pro možnost ježdění s paletovým vozíkem.

V létě 2013 se nám povedlo dokončit fasádní úpravy stodoly a připravit technické prostory pro skladování medu. Ale spousta práce je před námi: dovybavit prodejnu nábytkem a medárnu technickým včelařským  zařízením (odvíčkovací stůl, termokomora atd.). 

Začátkem března 2015 jsme otevřeli včelařskou prodejnu. Slouží jak pro laickou (prodej medu a včelařských výrobků) tak i odbornou veřejnost (včelaři si zde mohou zakoupit včelařské potřeby). Prodejna působí i jako poradenské centrum pro začínající včelaře v záležitostech včelaření. Prodejna je otevřená 2 dny v týdnu: středa 8 – 18 h a sobota 8 – 12 h. Ostatní dny po telefonické domluvě na čísle 774 153 490.  Informace o včelařské prodejně naleznete také na našich stránkách v sekci včelařská prodejna.


V roce 2016 jsme otevřeli včelařský areál jehož součástí je bezbariérový včelín, který slouží jako vzdělávací areál s ukázkovými pozorovacími úly a prostorem pro přednášky, semináře a školení. Tento environmentální areál slouží široké veřejnosti laické i odborné, která by se ráda dozvěděla více o včelařské problematice. Součástí areálu je také včelařský park na kterého budovaní postupné pracujeme. V areálu budou vysázeny medonosné rostliny a umístěna edukační stanoviště. Zařízení by také mělo sloužit jako zázemí - výukový prostředek pro včelařský kroužek a naučná včelí stezka, která časem bude navazovat na již existující cyklostezku.