Apifonda 2,5 kg -  těsto je vakuově zabaleno. Vyrobeno v Německu. Apifonda je vysoká čistota a neměnná konzistence a kvalita výrobku.

Apifonda - Je hotové krmivo ve formě pasty, jehož složení tvoří cukry určené pro včely. Obsahuje mikroskopické krystaly povlečené tenkou vrstvou sirupu. Díky tomu může včela bez problémů tento pokrm odebírat a je pro ni přímo stravitelný. Včely Apifondu lehce odnáší a přijimají přímo hltanem.

Složení: 85% řepný cukr, glukózový sirup, invertní cukrový sirup.


Apifonda těsto se využívá především:

  • krmivo připravené ihned k použití bez časově náročné přípravy
  • při doplňování zásob v předjaří (podněcování)
  • při tvorbě oddělků
  • pro přikrmování v bezsnůškovém období
  • při časném jarním krmení
  • možnost douhodobého skladování
  • vhodná i pro kočovní včelaření

Jarní podněcování, tvorba oddělků, krmení v bezsnůškovém období a zimní krmení kladou každé zcela odlišné nároky na použití včelích krmiv.
S produktem Apifonda těsto získáte vynikající výrobek vhodný pro každou Vaši potřebu krmení včel.

Krmné cukerné těsto je vynikající především v předjaří slouží k doplnění zásob po zimě, kdy nejde krmit roztokem. Krmné těsto plní lze použít k podnícení kladení matky v předjaří a jaře. Pokud včely nemají možnost vylétávat, je potřeba jim zajistit vodu.

TECHNIKA KRMENÍ TĚSTEM: 

Těsto naporcujte a umístěte ideálně na horní loučky pod víko. Těsto po úle neteče. Dávkujte dle potřeby. Lze použít i do přidávacích klícek. Velice dobrý k podněcování oddělků a lze použít ke krmení na zimu na jednu návštěvu. Stačí pouze naporcovat a podávat.

Ukázky technicky krmení z youtube 

https://www.youtube.com/watch?v=KK3q61BGW3g

https://www.youtube.com/watch?v=pmaz3zzV16M

Těsto APIFONDA použijete tedy především na doplňování zásob v předjaří (podněcování), při tvorbě oddělků, pro přikrmování v bezsnůškovém období, při časném zimním krmení.

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)