Doležalův med

Kompletní specifikace

Tato váha odesílá data bezdrátovým přenosem pomocí GSM sítě přímo do Vašeho mobilního telefonu nebo tabletu, anebo počítače. V pohodlí domova můžete sledovat snůšku, zásoby a rozvoj vzdálených včelstev a optimalizovat si plánování prací a četnost dojíždění. Lze se k ní ale připojit pomocí doplňkového adaptéru i kabelem a používat jí stejným způsobem jako "Váhu přes kabel". Výdrž baterie má minimálně na 10 let provozu.

Váha pracuje zcela automaticky. Interval měření lze nastavit od 1 do 24 hodin, interval odesílání od 1 do 7 dnů nebo lze odesílání úplně vypnout. Mobilní telefon, tablet či počítač přijatá data zpracuje a zobrazí je ve formě grafů a číselných tabulek. Nastavení parametrů váhy na vzdáleném stanovišti lze provádět buď na dálku, anebo přímo na stanovišti po připojení pomocí kabelu.

Před jejím pořízením doporučujeme předem ověřit, zda je v místě umístění váhy i v místě modemu u počítače dostatečná síla GSM signálu od některého z mobilních operátorů. Pro dálkový přenos dat váha používá pouze SMS zprávy, proto stačí odeslat si a přijmout v místě váhy z nějakého mobilního telefonu SMS zprávu, např. sám sobě. Je potřeba si jen uvědomit, že ověřujete toho operátora, jehož SIM kartu máte v telefonu právě vloženu.

Vyrobena je z nerezu a má elektroniku ochráněnu tak, aby mohla být celoročně a dlouhodobě umístěna pod úlem ve venkovním prostředí.

Připojením přídavných vah PAYA-301 si můžete vážení kdykoliv rozšířit i na další úly na stanovišti. Celkem tak může být na stanovišti připojeno kabely k jedné společné elektronice až 29 vah a to do vzdálenosti až 500 m.

Vážit můžete i na více stanovištích současně, přičemž se všechny průběhy hodnot hmotnosti a teploty soustředí na společném grafu, kde je můžete srovnávat. Kombinovat můžete i různá stanoviště, kdy na některých máte umístěnu "Váhu přes kabel" a na jiných některou z variant "Váhy na dálku".

Každou váhu si můžete kdykoliv nastavit tak, aby přímo udávala tzv. "čistou hmotnost", pokud se sami rozhodnete ji tímto způsobem nastavit a používat. Za čistou hmotnost lze považovat zejména glycidové zásoby, pyl a vlastní včelstvo. Váha tak vlastně sama automaticky odečítá neměnnou hmotnost vlastního úlu, která nás při chovu včel nezajímá.

Příslušenství: uživatelská příručka, 2 kusy roznášecích latí 74 x 25 x 500 mm.

Parametry.

Šířka350 mm (s latěmi 500 mm)

Výška45 mm (s latěmi 73 mm)

Hloubka400 mm

Hmotnost4,8 kg

Teplota prostředí-30 až +40 st. C

Max. rel. vlhkost prostředí99 %

Krytí elektronikyIP65

Min. přírůstek hmotnosti0,1 kg

Max. váživost200 kg

Max. nosnost200 kg

Interval automatického záznamu1 až 24 hodin, nastavitelný

Interval dálkového přenosu1 až 7 dnů, nastavitelný

Max. počet propojených vah29

Max. délka propojovacích kabelů500 m

Zásuvky pro přídavné váhyUSB-A, sériová sběrnice Apis Digital

Způsob dálkového přenosu datGSM síť pomocí SMS zpráv

Provozní výdrž baterie10 let (předpokládaná nezaručovaná hodnota, stanovená na základě údajů výrobce baterie)

Potřebné vlastnosti mobilu/tabletuAndroid >= 5.0


Možnost zapisovat data již po 1h nebo 2h,3h,4h,6h,8h,12h,24h dle Vašich preferencí. 
Možnosti výstupu dat: txt. - lze lehce převést do xls. 

 

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)