Tekutý včelařský oblek
Profi včelařské oblečení
Varroa Controller, léčení
Včelařský areál, kurzy pro včelaře, medobraní

Dotace pro včelaře

Dobrý den,

na naši včelařské prodejně Vám rádi poradíme v oblasti dotačních programů. V České republice může včelař dosáhnout hned na několik druhů dotací: Krajské dotace, Evropské dotace, ,,Velké unijní,, dotace, které zabezpečuje Státní zemědělský intervenční fond a také lze získat podporu od obcí.

Níže Vám přiblížíme Evropské dotace, ,,Velké unijní,, dotace, které zabezpečuje Státní zemědělský intervenční fond:

,, Evropských dotace ,, jsou nově vyhlášený a od začátku dubna by měli k dispozici formuláře pro vyplnění. Přehled  Dle  MVCR.CZ je v platnosti z 28. 2. 2023 — Sbírka zákonů č. 53 / 2023.

- Dotace se nevztahují na začínající včelaře / včelař musí být evidován na ústřední evidenci vedené ČMSCH nejméně po dobou 2 kalendářních let, t.j před 1.1.2021/ poslední datum registrace v roce 2020

- Výše minimálního nákupu pro dotace s názvem investice do hmotného majetku je 10 000 Kč / dotace se vyplácí se do 80% t.j 20% je spoluúčast a dle jednotlivých investic do hmotného majetku jsou dané cenové stropy pro jednotlivé položky. 

Dle informací příslušných orgánů (SZIF a ministerstvo zemědělství)  návrh vlády by měl vejít v účinnost od 1.4.2023. V současné době se počítá s retroaktivní platností, tedy že do dotací budou přijaty doklady od nakoupeného zboží od 1.1.2023. 

- Do nového dotačního období spadají faktury vydané od 1.1.2023 do 31.7.2023.