Jednoduchý přístroj na aplikaci léčiva na bázi hoření do včelstev (fumigovaní včel). Vyrobili jsme nový přístroj na léčbu varroazy pomocí proužků i tablet. Tento vylepšený model je možno použít pro papírové proužky, na které nakapete léčivo, nebo po otočení trubičky pro aplikaci tablet. Přístroj jsme zjednodušili a upravili tak aby byl i lépe čistitelný a udržovatelný. Jsou použity nové materiály a vylepšená konstrukce, čímž nejsme tak závislí na dodavatelích z Číny. Většinu si vyrábíme sami, včetně kompletace a testování. Fumigátor APIFUM je také doplněn ve standardu o nástavce do česna, do oček nástavků běžně používaných průměrů a také obdélníkový nástavec pro použití v úlech typu Lysoň nebo Flugo. Přístroj nesmí být pro aplikaci sirných knotů!

Novinka roku 2023 

Možnost léčení / fumigovaní včelstev na bázy proužků i tablet. 

Výhodou je velice snadné čištění a udržování přístroje v perfektní kondici. 

Práce s fumigátorem je velmi jednoduchá

Princip je založen na vhánění nosného kouře s léčivem do úlu. Není potřeba žádný kompresor. Jednoduchý přístroj je napájen pouze jedním monočlánkem.

Do ústí hliníkové trubky vložíte proužek s léčivem a zapálíte. Výfukovou část vložíte do úlu přes očko, či přes vlety a cca po dobu 1 min. necháte vhánět kouř s léčivem do úlu. Díky síle přístroje je kouř vháněn do všech koutů celého úlu. Pomocí jednotlivým nástavcům si zvolíte, kudy chcete kouř vhánět do úlu. Ale je použitelný téměř všude.

Jednoduchý, účelný a ušetří vám mnoho času, práce a starostí.

Odkaz na video / práce s přístrojem 

https://youtu.be/2QKmFYHYJAQ

https://youtu.be/jIpHSLELJ5U

Obsah balení: 1 ks Fumigátor APIFUM, 1 ks nástavec kovový, 2 ks nástavec kruhového průřezu plastový, 1 ks nástavec štěrbinový plastový, 1 ks nástavec obdélníkový plastový,  1 ks monočlánek R20, samolepící proužky 5 ks

Návod na použití

1)      Do fumigátoru vložte přibalenou baterii.
2)      Stisknutím vypínače otestujte chod ventilátoru. Fumigátor vypněte.
3)      Dle vstupního otvoru do úlu vyberte vhodný nástavec.
4)      Uzavřete všechny ostatní otvory v úlu, včetně česna (pokud jej nepoužijete k fumigaci).
5)      Fumigátor vložte nástavcem do otvoru úlu, kterým chcete fumigovat. Základní poloha je                    vodorovná. V případě nutnosti můžete fumigátor umístit i svisle hliníkovou trubkou nahoru.
6)      Do hliníkové trubky vložte papírový proužek s léčivem.
7)      Proužek zapalte.
8)      Zapněte fumigátor.
9)      Po cca 1-2 minutách papírek vyhoří a léčivo je v nejvyšší možné koncentraci uvnitř úlu.
10)   Fumigátor vyjměte z úlu a uzavřete otvor (příp. česno).
11)   Léčivo nechte působit cca 30 minut, pokud výrobce léčiva nestanoví jinak.
12)   Z fumigátoru vyklepněte zbytek vyhořelého papírku. Fumigátor nechte chvíli vyschnout,                     vyhořelý papírek je mírně vlhký.
13)   Stejný postup opakujte na všech úlech, které potřebujete fumigovat.
14)   Po ukončení fumigace – sezony – vyjměte z fumigátoru baterii, aby nedošlo k jejímu vytečení           a fumigátor vyčistěte.

Čištění přístroje: Pro běžné čištění lze požít úzký delší štětec namočený v saponátu (nejlépe Jar)  a přes trubku pro hoření jím vyčistěte sítko – nikdy neproplachujte vodou!

Pro důkladnější vyčištění je možné přístroj otevřít:

Sundejte aplikační nástavec a odlepte samolepící proužek mezi hliníkovou částí a samotným tělesem motoru fumigátoru. Opatrně obě části od sebe oddělte. Po vyčištění je opět stlačte dohromady a spoj přelepte novým samolepícím proužkem.

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)