Přelarvovací lžička - čínská. Jedná se o včelařskou lžička přelarvovací - činský typ. Lžička je celoplastová a slouží pro přelarvení budoucích matek do misek, matečníků atd. Je to praktická a jednoduchá přelarvovací lžička. Délka celé lžičky je 11 cm.

Přelarvování je nejběžnější způsob, kterým včelař zajistí odchování budoucí matky z námi vybrané larvy. Přelarvování díky přelarvovací vidličce není tak náročné, jak se na první pohled může zdát. Po krátké době je běžné více než 90% přijetí. Tahle lžička je vybavena praktickou stěrkou díky které larvičku snadno jemně setřete ze lžičky.

Postup při přelarvování je následující, do matečníkových misek kápneme naředěnou mateří kašičku - jedna kapka stačí. Větší množství se těžko udrží při zavěšení vzhůru nohama. V plástu si vyberte buňky s larvičkami, které jsou poblíž vajíček (ty nejmenší, cca jednodenní) Poté opatrně vezměte larvičku na přelarvovací lžičku, postupujte velice jemně přeneseme do matečníkové misky. Larvičku "položíme" na hladinu - ponořením přelarvovací lžičky do tekutiny.
(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)