Žlutý plastový rámek 39x24
Rozměry - 39 x 24
Materiál - polypropylen s tepelnou odolností do 100°C
Atestace - pro styk s potravinami a zdravotní nezávadnosti

Na trhu se již dlouho objevují rámky celoplastové, rámky s plastovými bočními loučkami nebo plastové mezistěny vkládané do plastových, poloplastových i dřevěných rámků v různých mírách. Je však známo, že nejčastější u nás používaná míra je 39x24.

Konstrukce celoplastových rámků které Vám nabízíme, je již třetí nejdokonalejší verzí, která přináší od těch předchozích několik zdokonalení a možností použití. Boční loučky typu hoffman dobře tepelně izolují a zbavují nás starostí s mezerníky. Velmi tenké horní a dolní loučky zajistí s mezinástavkovou mezerou velmi malou vzdálenost mezi včelí stavbou v horním a dolním nástavku.
To je velmi výhodné pro včelstvo, které mezeru mezi nástavky nevnímá rušivě a matka při kladení přechází jako by tam mezera nebyla.

Plastové rámky nahradí spoustu práce s rámky klasické konstrukce, sdíjení,vrtání,drátkování a zatavování mezistěn a to vzhledem k životnosti rámků mnohokrát za sebou.Jsou vyrobeny z materiálu, který je atestován pro styk s potervinami a nezanechává ve vosku ani v medu žádná rezidua.Plastové rámky se ve světě, ale i u nás používají již mnoho let, což přináší s tímto produktem mnoho zkušeností. Důležité však je, že se s nimi pracuje daleko jednodušeji než s klasickými rámky.

Zakoupené rámky je nutné před prvním použitím opatřit vrstvou včelího vosku. Používají se metody namáčení válečkem či nátěrem klasickým štětcem. Namáčení je jednoduché a však je u této operace vysoká spotřeba vosku. Při použití válečku je potřeba použít váleček nylonový a ne molitanový vzhledem k teplotě nátěru. Nejlepší a nejekonomičtější je vosk nanést štětcem kdy při nátěru není potřeba zaplnit dna buněk, ale stačí nanést vosk na hranu buněk a na vnitřní srany louček. Teplota rozehřátého vosku by měla být 70 -85 stupňů.

Ochota stavět dílo je stejná jako u voskových mezistěn závislá na kvalitě vosku, která je základem díla. Trubčí rámky je však potřeba vložit klasické, případně u plastového vyříznout plastovou mezistěnu cca 2 cm od kraje rámku. Obnova díla se neprovádí klasickým vyřezáváním, ale stačí dílo pouze seškrábnout špachtlí a dílo je zase připraveno na vrácení do nástavku. Včelky si sami dílo upraví a znovu vystaví a proto není nutno rámky znovu voskovat. Plastové rámky nové generace jsou z materiálu odolávající teplotě varu a proto se mohou také vyvařovat. Pak jsou rámky jako nové a však je nutné je opatřit znova nátěrem. 

Vytáčení v medometu přináší další výhody. Tuhost plastových mezistěn zabrání zborcení i u panenského díla a tím také zkrátí dobu vytáčení. Není potřeba točit pomalu. 

Ani molice nedokáže dílo úplně zničít a rámek se po očištění může zase vložit do úlu.

Zdánlivou nevýhodou je poměrně vysoká cena ve srovnání s klasickými rámky. Pokud ale vyčíslíme hromadu práce s dřevěnými rámky a se stále vzrůstající cenou vosku a mezistěn, také možnost použití při nátěru vlastního vosku zjistíme, že plastové rámky vyjdou mnohem levněji než dřevěné.

Dále také nabízíme pro chovatele matek plastové rámky v černém provedení pro usnadnění práce při larvování, plastová kapsová krmítka, mateří mřížky a rámky na plástečkový med.

Stavební rámky pro rámkovou míru :
39x24 nebo langstroth 2/3 cena 39 Kč případně 39x12 


Garance výrobce:

Víme co děláme.
Výrobek před uvedením do výroby testujeme v praxi.
Spolupracují s námi zkušení včelaři a my pak na základě jejich postřehů a připomínek produkt upravujeme. K Vám se tím dostane již 100% funkční a praxí ověřený produkt.
Držíme nejvyší kvalitu:
Kvalita materiálu a provedení je základem funkčího výrobku.
Proto používáme pouze vysoce kvalitní plasty a vlastní formy, aby byl konečným výsledkem nejenom perfektní výrobek, ale i spokojený zákazník.
Dbáme na zdraví Vás i včel:
Všechny naše výrobky pro včelaře splňují nejpřísnější atesty pro styk s potravinami. Díky kompaktnosti a snadnému vyvaření tak ochráníte i Vaše včelstva před nákazami.
Šetříme vám peníze:
Jelikož dbáme na vysokou kvalitu našich produktů vydrží Vám naše rámky, kazety, krmítka a mřížky velice dlouho. Ekonomická výhodnost je tak další přidanou hodnotou našich včelařských produktů.

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)