Doležalův med
5/5
Košík:25 ks
bez DPH:7 676.08,- Kč
s DPH:9 288.06,- Kč
Včelařský areál, kurzy pro včelaře, medobraní
Profi včelařské oblečení
Varroa Controller, léčení

Silné a zdravé včelstva po celý rok aneb Cesta jak se zbavit viru a roztočů bez chemie

  • Přidáno: 11.02.2020   |   231 čtení / zobrazení

Postupně dochází ke ztrátě rozmanitosti, diverzifikaci krajiny a také včelí pastvy výrazně ubývá. Znečištěná voda, sucho a pesticidy které se dostávají do potravinového řetězce. A k tomu riziko varroázy a postupné úhyny včelstev za kterými stojí jak roztoč Varroa destrukor tak viry. Tohle jsou hlavní příčiny úhynu včel v posledních letech nejenom u nás,ale na celým světě.

Věříme, že jestli chceme zvýšit šanci včel pro přežití, musím znát jejich potřeby a zlepšit jejich zdravotní stav. A komu je potřeba:

1/ Minimalizovat množství pesticidů v okolí stanovišti včelstev.

2/ Přestat chemicky ošetřovat včelstva. Nakolik u roztoče Varroa destruktora vzniká postupná rezistence a také nežádoucí látky se dostávají do vosku, medu a včelích produktů. 

3 / Zabezpečit kvalitní a stály přísun vody, pylu a nektaru.

Rozhodli jsme se proto zakoupit na naši včelařskou prodejnu patentovaný rakouský přístroj Varroa Controller, který umožňuje tepelně ošetřovat zavíčkovaný plod proti roztočům varroa bez použití chemie. Přístroj pomáhá zabezpečit zdravé a silné včelstva po celý rok a získávat med a včelí produkty bez reziduí a chemických léčiv. Je prodáván ve 3 velikostech: Varroa Controller VC03X Large cena 64 750 Kč, Varroa Controller VC03 Standard cena 62 150 Kč,  Varroa Controller VC03X Light cena  57 150 Kč. Varroa Controler umožňuje najednou ošetřit 20 plodových zavíčkovaných rámečku za 2 hodiny. Přístroj lze přizpůsobit pro všechny rámkové míry. 

    Momentálně není k dispozici žádný komentář

    přidat komentář