Matečniková miska typu NICOT 30ks

Matečníkové misky k přelarvovacímu systému typu NICOT 30ks jsou známou a osvědčenou pomůckou při chove matek.

Misky jež mají zdrsněný vnitřní povrch a proto jsou včelami velmi dobře přijímány. Hodí se i samostatně pro chov způsobem běžného ručního přelarvení. Patentovaný přelarvovací systém NiCot, odstraňující ruční přelarvování. Velmi podobný přelarvovacímu systému Jenter. Tento systém přináší možnost vynechat přelarvení. Poskytuje silnější a lepší matky bez nutnosti přelarvení.

Nicot je celosvětově nejpoužívanější systém pro chov matek.

Matečníkové misky Nicot

originál (balení 30 ks)

Základ pro váš úspěšný chov silných a zdravých matek. Tyto originální matečníkové misky od francouzské firmy Nicotplast jsou celosvětovým standardem v moderním včelařství. Díky preciznímu provedení a specifickému tvaru je včely velmi ochotně přijímají a vystavují na nich kvalitní matečníky.

Proč vsadit na originální misky Nicot?

  • Plná kompatibilita: Misky jsou navrženy pro přímé použití v chovném systému Nicot

  • Vysoká přijatelnost: Jsou vyrobeny z potravinářského, zdravotně nezávadného plastu s hladkým povrchem, který včely přirozeně láká k nanášení mateří kašičky.

  • Snadná manipulace: Misky perfektně pasují do žlutých držáků Nicot. Práce s nimi je rychlá, hygienická a minimalizuje riziko poškození larvičky.

  • Opakované použití: Po skončení chovné sezóny lze misky snadno vyčistit a vydezinfikovat (např. v teplé vodě do 65 °C) pro další použití.

Způsoby využití:

  1. V systému Nicot: Matka je zaklade přímo v chovné kazetě. Vy pak misku i s larvičkou jednoduše vyjmete a přenesete do chovného rámku.

  2. Při ručním přelarvování: Misku upevníte do držáku na chovnou lištu a pomocí přelarvovací lźičky do ní přenesete vhodnou larvičku.

SPECIFIKACE: 

MateriálKvalitní potravinářský plast
Počet v balení30 ks
BarvaPřírodní / Poloprůhledná
KompatibilitaKompletní systém Nicot

Rozměry: 

  • Vnější průměr 10 mm.
  • Vnitřní průměr 9 mm.
  • Výška  10 mm.

Tip Doležalova medu: Před použitím doporučujeme nové misky na 24 hodin vložit do včelstva k „ovonění“. Včely z nich odstraní případné pachy z výroby a úspěšnost přijetí larev se tím výrazně zvýší.

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)