Pylochyt je zařízení k získávání rouskového pylu ze včel, instaluje se před očka úlu v době intenzivního kvetení rostlin za suchého a jasného počasí. Pylochyt se nejčastěji instaluje před očko prvního nástavku a ostatní vstupy do úlu se uzavřou.
Po instalaci doporučujeme ponechat průchod volný (nesbírat pyl) a nechat cca 2 dny aby
si na něj včely zvykly. Pyl je třeba sbírat denně aby přes noc nenavlhnul a neplesnivěl.
Včely prolézají přes otvory v mřížce a ztrácí přitom některé rousky s pylem, který padá do zásobníku.

+ zařízení s jednoduchou obsluhou
+ včely nepřijdou o všechen pyl, pylochyt zachytí přibližně 1/3 snůšky

Doporučujeme umístit pouze na pár dnů, aby jste včely nepřipravili dlouhodobě o pyl. Včely by tak byly ohrožené nedostatkem bílkovin.

ROUSKOVÝ PYL - je velmi bohatý na vitamíny, minerály a stopové prvky. Jejich složení se však velmi mění, a to díky včelí pastvě.

Pyl je pro člověka zdrojem vitamínu a bílkovin, ale musíme pamatovat na to, že samotné rouskové zrno je pro náš trávicí systém hodně tvrdé, a proto je potřeba před konzumací jeho strukturu narušit. Využitelné je až, když dojde k fermentaci čili zkvašení. Proto je vhodné rouskový pyl zamíchat s medem tak, aby proběhlo mléčné kvašení, zrnka rousků se naruší a tělo pak může v nich obsažené příznivé látky využít. Dávkování: Doporučená denní dávka medu s rouskovým pylem je asi pětadvacet gramů, což jsou tři malé nebo jedna polévková lžíce. Po 2 měsících užívaní je doporučeno udělat přestávku s užíváním pylu. Pylová zrnka obsahují to nejlepší, co příroda může poskytnout. Nejzajímavější je příznivý vliv na regeneraci jater a prevenci rakoviny. Nikoli po dobu léčby rakoviny, ale až po vyléčení. Pravidelné užívání pylu zlepšuje chuť k jídlu, u obézních snižuje hmotnost zlepšením metabolismu. Zlepšuje střevní těžkosti včetně průjmu, má antibiotický účinek, zlepšuje psychiku, neurastenii, mozkové obtíže, nemoci srdce, zrak, zpevňuje vlasy a cévy, léčí zbytnělou prostatu a akceleruje růst. Nesmíme zapomenout, že pyl jako takový je ovšem také alergen. Je silně hydroskopický, to znamená, že stahuje vlhkost ze vzduchu a tím měkne a může se znehodnotit. Proto je nutné ho hermeticky uzavřít.

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)