VČELAŘSKÉ DOTACE

Na naši včelařské prodejně Vám rádi poradíme v oblasti dotačních programů.

Níže Vám přiblížíme Evropské dotace, ,,Velké unijní,, s názvem Investice do hmotného majetku, které zabezpečuje Státní zemědělský intervenční fond.

Aktuálně již tedy platí další kolo dotací, do kterého lze vztáhnout všechny nákupy uskutečněné od 1.8.2023 do 31.7.2024. Minimální pořizovací cena jednoho zařízení musí být 10 000 Kč vč. DPH, přitom se požadavek může skládat z více zařízení (nákupní ceny jednotlivých zařízení se sčítají, celková hodnota musí být více než 10 000 Kč vč. DPH). Dotace je určena na zařízení pro získávání a zpracování medu a dalších včelích produktů. Dotace činí 80% skutečně vynaložených nákladů na jednotlivé zařízení, nejvýše v částce dle tabulek níže, a celkem v maximální výši na všechna nová zařízení 150 000 Kč. Pokud však bude v ČR převis poptávky, dojde k poměrnému krácení dotace.

Pozor: dotace na pořízení nového zařízení jsou určeny pro všechny chovatele včel, kteří jsou evidováni u Českomoravské společnosti chovatelů, a.s., nejpozději k 31.12. 2021. Nelze tedy o dotace na technickou pomoc žádat, pokud jste se stali zaevidovanými včelaři po 1.1.2022. Výše dotace je pak ještě rozdělena dle počtu chovaných včel - do 150 včelstev a nad 150 včelstev, prosíme tedy, abyste vyhledávali v příslušené tabulce.

Při nákupu včelařského vybavení na dotace Vám rádi pomůžeme se zařízením. sepsání dotací a poradenstvím zdarma. Termín odevzdání žádostí i s fakturami je do 15.7.2024.

Zde naleznete aktuálně přehledně spravovaný včelařský sortiment, na který můžete čerpat Evropské dotace, rádi je pro Vás zdarma zařídíme.

Na naším e-shopu po zadaní objednávky Vás budeme kontaktovat a společně si upřesníme termín dodaní, pro nákup medometů, odvíčkovacích zařízení a dalšího technického vybavení od společnosti Medomety - Kovář máte dopravu od nás k Vám domů zdarma, včetně zdarma zařízení žádosti o dotace. 

Seřazení