Doležalův med
5/5
Košík:1 ks
bez DPH:2.47,- Kč
s DPH:2.99,- Kč
Včelařský areál, kurzy pro včelaře, medobraní
Profi včelařské oblečení
Varroa Controller, léčení

Přepravní bedny

  • Přidáno: 06.02.2019   |   608 čtení / zobrazení

Dobrý den, rádi bychom Vám představili možnosti jak lze přepravovat rámky případně včely. Na Českém trhu jsou k dispozici dané možnosti:

1/ Přepravní bedýnka na včelí rámky 39x24 / cena 349 Kč / je vyrobena z truhlářské borovicové překližky 4 milimetrové a je určena na převoz 11 kusů  rámků. Odkaz na výrobek zde 

 2/ Přepravní bedna od pana Pokorného pro rámkovou míru 39x24 bez víka / cena 680 Kč / víko 152 Kč /  je vhodná jak pro jejich přepravu, tak i skladování, po odmontování dna lze použít jako klasický nástavek 39x24. / je vyrobena z polypropylen, s UV stabilizací, Atestace zdravotní nezávadnosti. Odkaz na výrobek zde 

3/ Univerzální přepravní bedny od pana Strýčka, kterých je několik typů, viz. popis níže a odkaz na výrobky přes eshop

Přepravní bedny jsou vyráběny ve 3 variantách a dvou typech: velké a malé přepravní bedny.

  • Velká přepravní bedna                                         cena 530Kč s DPH
  • Velká přepravní bedna s větráním                       cena 590Kč s DPH
  • Velká přepravní bedna s větráním  - roják           cena 650Kč s DPH

  

  • Malá přepravní bedna                                           cena  490 Kč s DPH
  • Malá přepravní bedna s větráním                         cena  550 Kč s DPH

Velká přepravní bedna  je určena k přepravě plástů, souší a díky větrání (dvěma bočními otvory, zasíťované nerezovým pletivem) také rojům, oddělkům a plástů s plodem pro různé rámkové míry. Požadovanou rámkovou míru lze v bedně jednoduše nastavit za pomoc distanční hřebenu. Přepravné bedny zabezpečují pohodlnou přepravu 1 až 8 rámečků. (Langstroth, Adamec, Univerzál, Dadant, Čechoslovák a další).

Malá přepravní bedna je určena k přepravě plástů, souší a díky větrání (dvěma bočními otvory, zasíťované nerezovým pletivem) také rojům, oddělkům a plástů s plodem pro různé rámkové míry. Požadovanou rámkovou míru lze v bedně jednoduše nastavit za pomoc distanční hřebenu. Predevším je ale určena pro 232 mm a nižší, to jest hlavně pro Langstroth, Univerzál., a další typy rámkových mír. 

Bedny jsou včelotěsné.

Bedny jsou vyrobeny z potravinářského plastu. Bedny jsou opatřeny víkem se širším dnem, čím se docílí perfektní těsnosti beden, které oceníme také při medobraní a zvýšené slídivosti. Víko je proti otevření zajištěno závlačkami. Velká přepravní bedna roják má na víku udělaný otvor pro smyk. Bedny se dají snadno uskladnit a jsou štosovatelné. Výrobcem je pan Štefan Strýček z Medlovic. I přes UV filtr nedoporučujeme skladovat dlouhodobě na slunci. 

Rámky jsou proti pohybu zabezpečeny hřebeny (pro šíři loučky 25-27 mm) na nosnících. Nosníky jsou opatřeny výřezy, které zapadají do křížových zámků na bednách. Posunutím hřebenových lišt můžete přepravovat rámky o šířce 370 mm, 390 mm, 420 mm, 425 mm, 448 mm. Horní loučka v oušku může být 25-27 mm s mezerníkem 10 mm. 

Vyrobeno pro rámky 240-300 mm.    

A-1 Langstroth

B-1 Langstroth

A-2 B (krátké ouško 17 mm)

B-2 B (dlouhé ouško 22 mm)

A-3 Adamec

B-3 Velkopolská

A-4 Čechoslovák

B-4 Waršavská

Video zde https://www.youtube.com/watch?v=dy4vswIzbCM&feature=youtu.be 

    Momentálně není k dispozici žádný komentář

    přidat komentář