Přístroj umožňuje zpracovaní zmražených a vyřezání zásobních pylových plástů. Důležité je se zaměřit na správné vyčištění pergy.

Dle způsobu čistění může obsahovat zbytky včelího vosku. Včelí vosk není na závadu, používá se i v potravinářském a farmaceutickém průmyslu.

Výkon stroje: 250 W / 230 V / 50 Hz. Hmotnost asi 7,2 kg.
Výrobce: Wilara

Doporučení na zpracovaní a práci se strojem přímo od výrobce: Před zmražení části plástu, musí být perga očištěná od medu, Plástev se rozlomí podél drátu pruhy o šířce 85 mm a surovina se zmrazí v mrazáku při teplotě -20 ° C - 22 ° C. Doporučená doba mražení cca 16 hodin.

Video návod, jak pracovat s přístrojem, zde: https://www.youtube.com/watch?v=XhaAmpN4gTk

Včelí pyl perga obsahuje 20–49 % bílkovin (včetně všech esenciálních aminokyselin), 25–48 % jednoduchých i složených cukrů, 3–14 % tuků, dále hormony, enzymy a minerální látky. Z nejdůležitějších se uvádí vitamíny skupiny B, vitamín C, D, E a karoteny. Významný je obsah vitamínu B12 (který je často nedostatkový v jídelníčku vegetariánů a veganů). Zastoupené jsou i důležité stopové prvky – železo, zinek, měď i další.
Z minerálů je zajímavý ideální poměr fosforu s vápníkem, ale i ostatní minerály – hořčík, draslík nebo síra.

Perga podporuje organizmus k rychlé obnově duševní a fyzické síly, zvláště v rekonvalescenci po vyčerpávajících chorobách a po operacích. Oceňují ho také sortovci. Preventivně ho lze užívat jako doplněk stravy v době zvýšené psychické nebo fyzické zátěže, působí příznivě na vývoj dětského organismu, přispívá k regeneraci vlasů a nehtů. Perga je bohatým zdrojem vitaminů a enzymů, antioxidantů, posiluje organismus a imunitu. Má blahodárné účinky na hormonální aktivitu, je využíván také při menopauze, podporuje životní vitalitu a energii, je příznivý pro činnost zažívací soustavy, pomáhá proti únavě, má pozitivní vliv na duševní stav.

Dávkování: Pyl perga je možné užívat přímo. Doporučuje se 1–2 kávové lžičky denně. Při vážném onemocnění a těhotenství je však třeba nejprve konzultace s lékařem. 100 g včelího pylu perga je cca na 20–21 kávových lžiček, vydrží tedy přibližně 3 týdny při dávkování jedna kávová lžička denně.

Zajímavé video o Perge https://www.youtube.com/watch?v=IdXF_aawTGk

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)