5/5
Košík:je prázdný
bez DPH:0.00,- Kč
s DPH:0.00,- Kč
Včelařský areál, kurzy pro včelaře, medobraní
Černý plastový rámek 39x24
Rozměry - 39 x 24
Materiál - polypropylen s tepelnou odolností do 100°C
Atestace - pro styk s potravinami a zdravotní nezávadnosti
Info - vhodný pro chov matek

Výhoda - naproti žlutému rámku je v něm více vidět larvičky

Akce při objednávce nad 100 kusů cena za kus 47Kč, při objednávce nad 300 kusů cena za kus je 45Kč
Možnost dopravy GLS do 60 kusů cena 149Kč, při vetším odběru nad 60 kusů možnost přiobjednat dopravu.

Na trhu se již dlouho objevují rámky celoplastové, rámky s plastovými bočními loučkami nebo plastové mezistěny vkládané do plastových, poloplastových i dřevěných rámků v různých mírách. Je však známo, že nejčastější u nás používaná míra je 39x24.

Konstrukce celoplastových rámků které Vám nabízíme, je již třetí nejdokonalejší verzí, která přináší od těch předchozích několik zdokonalení a možností použití. Boční loučky typu hoffman dobře tepelně izolují a zbavují nás starostí s mezerníky. Velmi tenké horní a dolní loučky zajistí s mezinástavkovou mezerou velmi malou vzdálenost mezi včelí stavbou v horním a dolním nástavku.
To je velmi výhodné pro včelstvo, které mezeru mezi nástavky nevnímá rušivě a matka při kladení přechází jako by tam mezera nebyla.

Plastové rámky nahradí spoustu práce s rámky klasické konstrukce, sdíjení,vrtání,drátkování a zatavování mezistěn a to vzhledem k životnosti rámků mnohokrát za sebou.Jsou vyrobeny z materiálu, který je atestován pro styk s potervinami a nezanechává ve vosku ani v medu žádná rezidua.Plastové rámky se ve světě, ale i u nás používají již mnoho let, což přináší s tímto produktem mnoho zkušeností. Důležité však je, že se s nimi pracuje daleko jednodušeji než s klasickými rámky.

Zakoupené rámky je nutné před prvním použitím opatřit vrstvou včelího vosku. Používají se metody namáčení válečkem či nátěrem klasickým štětcem. Namáčení je jednoduché a však je u této operace vysoká spotřeba vosku. Při použití válečku je potřeba použít váleček nylonový a ne molitanový vzhledem k teplotě nátěru. Nejlepší a nejekonomičtější je vosk nanést štětcem kdy při nátěru není potřeba zaplnit dna buněk, ale stačí nanést vosk na hranu buněk a na vnitřní srany louček. Teplota rozehřátého vosku by měla být 70 -85 stupňů.

Ochota stavět dílo je stejná jako u voskových mezistěn závislá na kvalitě vosku, která je základem díla. Trubčí rámky je však potřeba vložit klasické, případně u plastového vyříznout plastovou mezistěnu cca 2 cm od kraje rámku. Obnova díla se neprovádí klasickým vyřezáváním, ale stačí dílo pouze seškrábnout špachtlí a dílo je zase připraveno na vrácení do nástavku. Včelky si sami dílo upraví a znovu vystaví a proto není nutno rámky znovu voskovat. Plastové rámky nové generace jsou z materiálu odolávající teplotě varu a proto se mohou také vyvařovat. Pak jsou rámky jako nové a však je nutné je opatřit znova nátěrem. 

Vytáčení v medometu přináší další výhody. Tuhost plastových mezistěn zabrání zborcení i u panenského díla a tím také zkrátí dobu vytáčení. Není potřeba točit pomalu. 

Ani molice nedokáže dílo úplně zničít a rámek se po očištění může zase vložit do úlu.

Zdánlivou nevýhodou je poměrně vysoká cena ve srovnání s klasickými rámky. Pokud ale vyčíslíme hromadu práce s dřevěnými rámky a se stále vzrůstající cenou vosku a mezistěn, také možnost použití při nátěru vlastního vosku zjistíme, že plastové rámky vyjdou mnohem levněji než dřevěné.

Dále také nabízíme pro chovatele matek plastové rámky v černém provedení pro usnadnění práce při larvování, plastová kapsová krmítka, mateří mřížky a rámky na plástečkový med.

Stavební rámky pro rámkovou míru :
39x24 nebo langstroth 2/3 cena 39 Kč případně 39x12 


Garance výrobce:

Víme co děláme.
Výrobek před uvedením do výroby testujeme v praxi.
Spolupracují s námi zkušení včelaři a my pak na základě jejich postřehů a připomínek produkt upravujeme. K Vám se tím dostane již 100% funkční a praxí ověřený produkt.
Držíme nejvyší kvalitu:
Kvalita materiálu a provedení je základem funkčího výrobku.
Proto používáme pouze vysoce kvalitní plasty a vlastní formy, aby byl konečným výsledkem nejenom perfektní výrobek, ale i spokojený zákazník.
Dbáme na zdraví Vás i včel:
Všechny naše výrobky pro včelaře splňují nejpřísnější atesty pro styk s potravinami. Díky kompaktnosti a snadnému vyvaření tak ochráníte i Vaše včelstva před nákazami.
Šetříme vám peníze:
Jelikož dbáme na vysokou kvalitu našich produktů vydrží Vám naše rámky, kazety, krmítka a mřížky velice dlouho. Ekonomická výhodnost je tak další přidanou hodnotou našich včelařských produktů.
Cena plastových rámků pro rámkovou míru 39x24:

Žlutě nebo černé jsou za cenu 49 Kč. 

V případě množstevní slevy odběru rámku nad 100 rámků je cena 47 Kč, více jak 300 rámků 45 Kč.
(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)